czwartek, 28 listopada 2013

Zabawa andrzejkowa

28 listopada działające w naszej szkole Stowarzyszenie Uśmiechnięta Jedynka zorganizowało dla uczniów klas I-VI zabawę andrzejkową.
Na dzieci czekał kącik z wróżbami oraz spotkanie z wróżką Jasminą. Po tańcach w rytm najnowszych przebojów można było przekąsić coś słodkiego i ugasić pragnienie w kawiarence.













piątek, 22 listopada 2013

Loteria fantowa klas pierwszych



Dzieci z klas pierwszych ucząc się właściwego gospodarowania pieniędzmi zorganizowała dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły loterię fantową. Dzieci z klasy 1A oraz 1B przyniosły swoje zabawki do szkoły, aby podzielić się z nimi z innymi dziećmi. Loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem, a widząc uśmiechy na twarzach dzieci możemy być pewni, że losy sprawiły im dużą radość. 



środa, 13 listopada 2013

Droga do Niepodległości

Bardzo ucieszyła nas informacja o ogólnopolskiej akcji społecznej organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Cele tej akcji są wspólne z celami naszej szkoły, której imię nawiązuje do niepodległości i wartości, którym był wierny Józef Piłsudski.
Akcja zbiegła się ze świętem Patrona naszej szkoły oraz 95 rocznicą odzyskania niepodległości.

Dnia 8.XI.2013r. po rozstrzygnięciu Szkolnego Konkursu "Droga do Niepodległości" nauczyciele historii wraz z grupą wyróżnionych dzieci wyruszyła w wesołym pochodzie do Urzędu Pocztowego w Głownie. Tam zostały wysłane kartki do bliskich z radosną wiadomością o Narodowym Święcie Niepodległości.







wtorek, 12 listopada 2013

Akademia z okazji Święta Niepodległości



Dnia12 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Od 1990 r. jest to Święto Szkoły, dzień poświęcony naszemu patronowi – Józefowi Piłsudskiemu. W odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej, (dekoracja wykonana przez p. Monikę Wojtczak) zebrali się goście: przewodniczący Rady Miejskiej w Głownie – p. Grzegorz Szkup, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej p. Magdalena Szajder, ks. Cyprian Lewandowski; p. dyr. Adam Kubiak, rodzice, nauczyciele, pracownicy i uczniowie.

Program poetycko – muzyczny, opracowany przez p. Małgorzatę Kostrzewę i p. Ewę Kowalską, ukazywał upadek silnej niegdyś Polski, niezłomnego ducha Polaków w walce o niepodległość oraz radość z powodu „zmartwychwstania ojczyzny”. Młodzi aktorzy recytowali patriotyczne wiersze oraz śpiewali pieśni legionowe. Program przesiąknięty był umiłowaniem i przywiązaniem do naszej ojczyzny. Rozbudził postawę patriotyzmu oraz szacunku dla przeszłości narodowej.

„Kochać kraj rodzinny to wstać rano, modlić się, płakać i śmiać, a kiedy przyjdzie czas próby i rachunku, nie żałować krwi, potu i serca. Walczyć o wolność, to zdobywać dla siebie i innych – promyk słońca, kroplę deszczu….”. Wolność to cenny dar, który trzeba pielęgnować.